ریاضی به اعتراف بسیاری از دانش آموزان یکی از سخت ترین درس های دوره دبیرستان است. به عنوان کسی که همیشه عاشق ریاضی بودم و حتی برای استراحت بین مطالعه در زمان کنکور تمرین ریاضی حل می کردم، باید بگویم ریاضی اصلا سخت نیست، مشکل در روش آموزش و نحوه مطالعه است. در این نوشته سعی می کنم به شما یاد بدهم چگونه در امتحان ریاضی دهم نمره 20 بگیریم؟

گفتم که یکی از دلایل نامحبوب بودن درس ریاضی نحوه آموزش آن است. معمولا روش تدریس ریاضی دهم معلم ها همان شیوه خشک و یکنواخت قدیم است. فرمول ها را پای تخته می نویسند و چند تا نمودار ساده رسم می کنند و حل چند تمرین را به عنوان تکلیف منزل به شما می سپارند.

در ادامه چند نکته طلایی برای اینکه بدانیم چگونه در ریاضی دهم نمره 20 بگیریم را با هم مرور می کنیم.

ریاضی در گام اول نیاز به آموزش دارد. نحوه  تدریس ریاضی دهم بسیار مهم است؛ چرا که این درس پایه و اساس ریاضیات کنکور است و وجود هر نوع ضعفی در آن باعث می شود تا در کنکور به درصددلخواه در درس ریاضی نرسید.

سعی کنید ریاضی را در زمان آموزش آن یاد بگیرید. ممکن است در مدرسه این مسئله به راحتی اتفاق نیافتد. توصیه می کنم برای اینکه مباحث را به خوبی متوجه شوید، از پکیج تدریس ریاضی دهم که در آن تمام سرفصل ها به صورت کاملا تشریحی آموزش داده می شود استفاده کنید.

درس هر روز را همان روز مرور کنید و سعی کنید تمرینات و مثال ها را به طور کامل حل نمایید.

اشکالات خود را پیدا کنید و بلافاصله سعی کنید به هر نحوی آن ها را برطرف کنید.

برای تثبیت مباحث حتما تمرینات تشریحی و نمونه سوالات امتحانی حل کنید.

برای تسلط و کسب مهارت در حل تست حتما تست های طبقه یندی شده ریاضی دهم را حل کنید.

مباحث کتاب ریاضی دهم عبارتند از:

1. مجموعه، الگو و دنباله
  2. مثلثات
  3. توان های گویا، ریشه nام و عبارات جبری
  4. معادله ها و نامعادله ها
  5. تابع
  6. شمارش بدون شمردن
  7. آمار و احتمال

آزمون وکالت | چالش ها در مسیر موفقیت در آزمون وکالت

بارم بندی ریاضی دهم در امتحانات رشته تجربی

عوامل موفقیت در کنکور

روش یادگیری حل معادلات و نامعادلات در ریاضی

مبحث مشتق در کنکور ریاضی

بهترین یادگیری شیمی برای کنکور

اهمیت زیست یازدهم در کنکور

ریاضی ,آموزش ,مباحث ,نمره ,نحوه ,کنکور ,کنید برای ,برای اینکه ,تدریس ریاضی ,امتحان ریاضی
مشخصات
آخرین جستجو ها